I sesja

7 czerwca 2018 (czwartek) 
Warszawa, Centrum Biznesowe i Konferencyjne, ul. Ogrodowa 58, p. IV

9.00-10.00 Wprowadzenie i przedstawienie. Narzędzia informacyjne ZSzPJoanna Filipczak
  - e-katalogroslin.pl, Katalogi Roślin
10.00-11.00 Parametry jakościowe w praktyceKatarzyna Łazucka-Cegłowska
  - „Zalecenia jakościowe dla ozdobnego materiału szkółkarskiego”
  - jakie stosuje się najczęściej pojemniki, opakowania, oznaczenia
  - jak wybrać dobry materiał roślinny i z czego wynika jakość roślin
  - przykłady różnych standardów jakościowych dla roślin w pojemnikach, z bryłą i bez bryły
  - podstawowe pojęcia opisujące materiał roślinny w odniesieniu do drzew, krzewów i bylin na przykładach
11.00-11.30 Zasady nomenklatury botanicznej i nazewnictwa, dr Wiesław Szydło
11.30-12.30 Wstęp do rozmnażania roślin w aspekcie jakości materiału szkółkarskiego i dalszej pielęgnacji roślin w tereniedr Wiesław Szydło
12.30-13.30 przerwa obiadowa
13.30-18.30 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych – drzewa liściaste, pnącza, rośliny wrzosowatedr hab. Jacek Borowski

czerwca 2018 (piątek)

8.00-11.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - drzewa i krzewy iglastedr Wiesław Szydło
11.00-13.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - byliny i trawyNatalia Marcinkowska-Chojnacka
13.00-14.00 przerwa obiadowa
14.00-16.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - byliny i trawyNatalia Marcinkowska-Chojnacka

 

II sesja

14 czerwca 2018 (czwartek)
Warszawa, Centrum Biznesowe i Konferencyjne, ul. Ogrodowa 58, p. IV

9.00-13.00 Weryfikacja elementów składowych dokumentacji przetargowej i projektowejTomasz Samsel
  - jak uniknąć błędów projektowych
  Poprawna koordynacja realizowanego projektu terenu zieleniTomasz Samsel
  - planowanie prac (tworzenie harmonogramu i etapowanie robót)
  - prowadzenie dokumentacji budowy
  zabezpieczanie placu budowy
13.00-14.00 przerwa obiadowa
14.00-18.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - krzewy liściastedr Wiesław Szydło

15 czerwca 2018 (piątek)

8.00-11.00 Ochrona roślindr Wiesław Szydło
  - najczęściej występujące szkodniki i choroby oraz sposoby ich zwalczania
11.00-12.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - różedr Andrzej Pacholczak
12.00-13.00 Sadzenie i pielęgnacjadr Andrzej Pacholczak
  - omówienie sadzenia roślin z pojemnika, z bryłą i bez bryły
13.00-14.00 przerwa obiadowa
14.00-16.00 Sadzenie i pielęgnacjadr Andrzej Pacholczak
  - pielęgnacja w pierwszym roku po posadzeniu
  - pielęgnacja roczna - przycinanie, zabezpieczanie przed zimą, nawożenie

 

III sesja w terenie i egzamin

22 czerwca 2018 (piątek)
Jasieniec k. Grójca (dojazd z Warszawy zapewnia organizator)

9.00-15.30 Zajęcia w terenieKatarzyna Łazucka-Cegłowska, dr Andrzej Pacholczak
  - sadzenie krzewów w pojemniku oraz bez bryły korzeniowej
  - zabezpieczanie i odkrywanie z osłon zimowych
  - rozpoznanie patogenów
  - nawożenie - rodzaje, wykonanie
  - rozpoznanie roślin

23 czerwca 2018 (sobota)
Jasieniec k. Grójca (dojazd z Warszawy zapewnia organizator)

9.00-12.00 Zajęcia w terenieJan Grąbczewski
  - sadzenie drzewa z zastosowaniem systemu nawadniającego i stabilizującego
  - cięcie drzew
12.20-14.00 Zajęcia w terenieKatarzyna Łazucka-Cegłowska
  - cięcie krzewów
  - jakość roślin
14.00-15.30 Egzamin

 

 

                    

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com