Robert Radkiewicz

Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, specjalizował się w zakresie Kształtowania Środowiska i Architektury Terenów Zieleni. Inżynier Rolnictwa i Kształtowania Środowiska. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas praktyk i wizyt studyjnych w sklepach ogrodniczych w Niemczech i Szwajcarii w kierunku prowadzenia i zarządzania w centrach ogrodniczych. Tuż po studiach rozpoczął współpracę z największą w Polsce północnej, hurtownią kwiatów doniczkowych i ciętych, w której przez kolejne lata rozwijał się i prowadził projekty biznesowe. Finalnie objął stanowisko Prezesa Zarządu Spółki, dla której wybudował jedno z pierwszych w Polsce, postawione od podstaw centrum ogrodnicze. Tym samym przejął pełną odpowiedzialność za realizację projektu i organizację sprzedaży w nowo powstałym centrum ogrodniczym. Odpowiadał za szkolenia pracowników, współpracę z dostawcami i firmami powiązanymi branżowo z ogrodnictwem i architekturą krajobrazu. Dalsza potrzeba rozwoju i współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Centrów Ogrodniczych zaowocowała kolejnym projektem reorganizacji i rozbudowy Gdańskiego Centrum Szkółkarskiego, w którym objął stanowiska dyrektora zarządzającego.

Od 2009 r. prowadzi własną działalność gospodarczą współpracując z wieloma sklepami centrami ogrodniczymi, kierując projektami indywidualnych inwestycji na zlecenia inwestorów.

Obecnie projektuje nowe sklepy i centra ogrodnicze, prowadzi inwestycje i szkoli, dzieląc się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z pracownikami i kadrą zarządzającą w centrach i sklepach ogrodniczych. Współpracuje z czasopismami branżowymi, pisząc artykuły specjalistyczne z zakresu zwiększania sprzedaży, odpowiedniej ekspozycji towarów i zarządzania placówkami handlowymi o profilu ogrodniczym. Współtworzy wydarzenia targowe i akcje marketingowe propagujące zdrowy tryb życia blisko natury i ogrodu.