dr inż. Wiesław Szydło
Absolwent Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie. Wieloletni pracownik w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW, wprowadzający studentów w tajniki szkółkarstwa ozdobnego. Autor wielu publikacji oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych popularyzujących uprawę roślin ozdobnych w Polsce. Jego artykuły ukazują się w licznych czasopismach ogrodniczych. Członek Związku Szkółkarzy Polskich aktywnie działający w jego zarządzie. Od lat prowadzi własne gospodarstwo szkółkarskie i aktywnie działa w zarządzie Związku Szkółkarzy Polskich. Opiekun, konsultant i doradca merytoryczny najnowszego wydania Katalogu Roślin.

 

Katarzyna Łazucka – Cegłowska
Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od roku 2000 pracuje w rodzinnej szkółce Łazuccy. Obecnie jest jej właścicielką. Od 15 lat zajmuje się sprzedażą roślin na rynek polski i europejski. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń dla firm z branży ogrodniczej. Częsty gość programów telewizyjnych takich jak „Rok w ogrodzie”, autorka publikacji prasowych i uczestniczka wielu konferencji. Współautorka książki „Drzewa i krzewy liściaste”. Członek Zarządu Związku Szkółkarzy Polskich, gdzie aktualnie sprawuje funkcję przedstawiciela zarządu w regionie mazowieckim. Jej największą pasją jest projektowanie ogrodów.

 

dr inż. Ewa Zaraś
Architekt krajobrazu od 1998 roku związany z SGGW. Obecnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Ochrony Środowiska, Wydz. Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, w Zespole Dendrologii. Prowadzi zajęcia z przedmiotów: Dendrologia, Drzewoznawstwo, Ekologia, Ekologia miasta, Ogród inspirowany naturą oraz przedmiotów autorskich: Drzewo w krajobrazie kulturowym, Rozpoznawanie drzew w stanie bezlistnym, Ogród zmysłów, Drzewa i krzewy w ogrodzie przydomowym, Zasady komponowania szaty roślinnej w przestrzeniach miejskich. Promotor ponad 100 prac inżynierskich i magisterskich, w tym wielu wyróżnionych. Współpracownik wydawnictw i redakcji: Działkowiec, Przyroda Polska, Muza, Multico i in. Współpraca projektowa m.in. z Dom Development, Echo Investment i in. Konsultant przy urzędach miejskich m. im Łomianki, Maków Mazowiecki. Inspektor nadzoru terenów zieleni NOT-SITO.
Po pracy pasjonatka fotografii przyrody i jazdy konnej.

 

dr Jacek Sobek
Adiunkt w Instytucie Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Stypendysta Augsburg College, Minneapolis (Department of Business Administration, Accounting and MIS). Swoje zainteresowania koncentruje na psychologii pracy i zarządzania, doskonaleniu umiejętności zawodowych, efektywności współpracy w zespole, pracy z klientem, etc. Posiada 25-letnie doświadczenie w szkoleniach pracowników korporacji oraz średnich i małych firm. Jest doradcą w zakresie doskonalenia kompetencji pracowników oraz rozwoju firm. Prowadzi treningi grupowe, „one to one", coaching i mentoring dla top menedżerów i specjalistów. Jest także mentorem i trenerem młodych sportowców pracującym nad utrzymywaniem motywacji i odporności psychicznej. Od wielu lat zaangażowany w prowadzenie zajęć na studiach podyplomowych prowadzonych przez KUL, Uniwersytet Łódzki oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com