I sesja

10 października 2019 (czwartek) 
Warszawa, Centrum Biznesowe i Konferencyjne, ul. Ogrodowa 58, p. IV

9.00-9.30 Wprowadzenie i przedstawienie. Narzędzia informacyjne ZSzPJoanna Filipczak
  - e-katalogroslin.pl, Katalogi Roślin
9.30-11.00 Parametry jakościowe w praktyceKatarzyna Łazucka-Cegłowska
  - „Zalecenia jakościowe dla ozdobnego materiału szkółkarskiego”
  - jakie stosuje się najczęściej pojemniki, opakowania, oznaczenia
  - jak wybrać dobry materiał roślinny i z czego wynika jakość roślin
  - przykłady różnych standardów jakościowych dla roślin w pojemnikach, z bryłą i bez bryły
  - podstawowe pojęcia opisujące materiał roślinny w odniesieniu do drzew, krzewów i bylin na przykładach
11.00-11.30 Zasady nomenklatury botanicznej i nazewnictwa, dr Wiesław Szydło
11.30-12.30 Wstęp do rozmnażania roślin w aspekcie jakości materiału szkółkarskiego i dalszej pielęgnacji roślin w tereniedr Wiesław Szydło
12.30-13.30 przerwa obiadowa
13.30-18.30 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych – drzewa liściaste, pnącza, rośliny wrzosowatedr Jacek Borowski

11 października 2019 (piątek)

8.00-11.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych - krzewy liściaste dr Wiesław Szydło
11.00-13.00

Podstawowe gatunki roślin ozdobnych – byliny i trawyNatalia Marcinkowska-Chojnacka

13.00-14.00 przerwa obiadowa
14.00-16.30 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych – byliny i trawyNatalia Marcinkowska-Chojnacka

 

II sesja

17 października 2019 (czwartek)
Warszawa, Centrum Biznesowe i Konferencyjne, ul. Ogrodowa 58, p. IV

9.00-13.00 Poprawna koordynacja realizowanego projektu terenu zieleni, 
Tomasz Samsel
  - planowanie prac (tworzenie harmonogramu i etapowanie robót)
  - prowadzenie dokumentacji budowy
  - zabezpieczanie placu budowy
  Weryfikacja elementów składowych dokumentacji przetargowej 
i projektowej, Tomasz Samsel
13.00-14.00 przerwa obiadowa
14.00-18.00 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych – drzewa i krzewy iglastedr Wiesław Szydło

18 października 2019 (piątek)

8.00-10.30 Ochrona roślindr Wiesław Szydło
  - najczęściej występujące szkodniki i choroby oraz sposoby ich zwalczania
10.30-11.30 Podstawowe gatunki roślin ozdobnych – róże, dr Andrzej Pacholczak
11.30-13.00 Sadzenie i pielęgnacja, dr Andrzej Pacholczak
  - omówienie sadzenia roślin z pojemnika, z bryłą i bez bryły
13.00-14.00  przerwa obiadowa
14.00-15.30  Sadzenie i pielęgnacja, dr Andrzej Pacholczak
   - pielęgnacja w pierwszym roku po posadzeniu
   - pielęgnacja roczna - przycinanie, zabezpieczanie przed zimą, nawożenie

 

III sesja w terenie i egzamin

24 października 2019 (czwartek)
Olszany i Jasieniec k. Grójca (dojazd z Warszawy zapewnia organizator)

9.00-12.00 Zajęcia w terenieJan Grąbczewski
  - sadzenie drzewa z zastosowaniem systemu nawadniającego i stabilizującego
  - cięcie drzew
12.30-15.00 Zajęcia w terenieKatarzyna Łazucka-Cegłowska
  - cięcie krzewów
  - jakość roślin

25 października 2019 (piątek)
Jasieniec k. Grójca (dojazd z Warszawy zapewnia organizator)

9.00-14.00 Zajęcia w terenieKatarzyna Łazucka-Cegłowska, dr Andrzej Pacholczak
  - sadzenie krzewów w pojemniku oraz bez bryły korzeniowej
  - zabezpieczanie i odkrywanie z osłon zimowych
  - rozpoznanie patogenów
  - nawożenie - rodzaje, wykonanie
  - rozpoznanie roślin
14.00-15.30 Egzamin

 

 

                    

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com