dr inż. Wiesław Szydło
Absolwent Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie. Wieloletni pracownik w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW, wprowadzający studentów w tajniki szkółkarstwa ozdobnego. Autor wielu publikacji oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych popularyzujących uprawę roślin ozdobnych w Polsce. Jego artykuły ukazują się w licznych czasopismach ogrodniczych. Członek Związku Szkółkarzy Polskich aktywnie działający w jego zarządzie. Od lat prowadzi własne gospodarstwo szkółkarskie i aktywnie działa w zarządzie Związku Szkółkarzy Polskich. Opiekun, konsultant i doradca merytoryczny najnowszego wydania Katalogu Roślin.

 

Henryk Moczulski
Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu, Wydziału Ogrodniczego o specjalizacji Warzywnictwo. Od ukończenia studiów, związany z produkcją ogrodniczą. Pracował między innymi dla ‘Vitroservice’ Suchy Dwór, od 1999 r. pracownik ‘Vitroflora Grupa Producentów’ na stanowisku specjalisty d.s. produkcji i sprzedaży. Od wielu lat aktywnie śledzi proces rozwoju i zmian światowego rynku ogrodniczego.

 

Katarzyna Łazucka – Cegłowska
Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od roku 2000 pracuje w rodzinnej szkółce Łazuccy. Obecnie jest jej właścicielką. Od 15 lat zajmuje się sprzedażą roślin na rynek polski i europejski. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń dla firm z branży ogrodniczej. Częsty gość programów telewizyjnych takich jak „Rok w ogrodzie”, autorka publikacji prasowych i uczestniczka wielu konferencji. Współautorka książki „Drzewa i krzewy liściaste”. Członek Zarządu Związku Szkółkarzy Polskich, gdzie aktualnie sprawuje funkcję przedstawiciela zarządu w regionie mazowieckim. Jej największą pasją jest projektowanie ogrodów.

 

Agnieszka Kaszyńska
Architekt krajobrazu i projektant wnętrz oraz założycielka Akademii Wnętrz i Ogrodów. Swoje doświadczenie związane z projektowaniem ogrodów zdobywała od roku 1995, pracując w renomowanych biurach projektowych zarówno w kraju jak i za granicą m.in. w Norymberdze i Jenie.
W dorobku ma kompleksowe realizacje ogrodów przy domach jednorodzinnych i firmach. Projektuje także wnętrza prywatnych mieszkań, restauracji i budynków użyteczności publicznej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się prowadząc warsztaty i wykłady dla szerokiego grona odbiorców zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Właścicielka firmy evetowej Akademia Wolnego Czasu zajmującej się organizacją imprez firmowych oraz zajęć artystycznych.
Jej pasją są podróże, hortiterapia i fotografia. zdjęcia, projekty i artykuły publikuje na łamach takich wydawnictw jak: Encyklopedia PWN, „Ogrody”, „Moje Mieszkanie”, „Ładnie mieszkać”, „Kwiaty”, „Świat elit”, „Wnętrze i Ogród”. 

 

dr Jacek Sobek
Adiunkt w Instytucie Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Stypendysta Augsburg College, Minneapolis (Department of Business Administration, Accounting and MIS). Swoje zainteresowania koncentruje na psychologii pracy i zarządzania, doskonaleniu umiejętności zawodowych, efektywności współpracy w zespole, pracy z klientem, etc. Posiada 25-letnie doświadczenie w szkoleniach pracowników korporacji oraz średnich i małych firm. Jest doradcą w zakresie doskonalenia kompetencji pracowników oraz rozwoju firm. Prowadzi treningi grupowe, „one to one", coaching i mentoring dla top menedżerów i specjalistów. Jest także mentorem i trenerem młodych sportowców pracującym nad utrzymywaniem motywacji i odporności psychicznej. Od wielu lat zaangażowany w prowadzenie zajęć na studiach podyplomowych prowadzonych przez KUL, Uniwersytet Łódzki oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com